Na blagdan svetog Stjepana na Jadranu većinom sunčano, uz često jaku buru, lokalno i olujnu, a na kopnu oblačnije, rijetko još uz malo snijega.
25.12.2025.
22:20
Autor: Dunja Plačko-Vršnak, dipl. ing., DHMZ/HRT i Zoran Vakula
Na blagdan svetog Stjepana na Jadranu većinom sunčano, uz često jaku buru, lokalno i olujnu, a na kopnu oblačnije, rijetko još uz malo snijega.
Za one koji se ne mogu prisjetiti posljednjeg snježnog Božića - evo i zanimljive analize na mrežnim stranicama DHMZ-a.
U nastavku slijedi detaljnija, u četvrtak poslijepodne aktualna prognoza po područjima za sljedeće dane, koja se, zajedno s ostalim prognozama meteorologa - prognostičara Sektora za vremenske i pomorske analize i prognoze DHMZ-a, može spoznati i u HRT METEO aplikaciji.





Dunja Plačko-Vršnak, dipl. ing.: "Na blagdan svetog Stjepana nastavlja se smirivanje vremena pa će se na istoku Hrvatske nakon pretežno oblačnog prijepodnevna poslijepodne naoblaka smanjivati. Vjetar većinom slab, a temperatura između 0 i 4 °C.
Ujutro oko 0 °C, a danju oko 3 °C bit će u središnjoj Hrvatskoj. Prevladavat će oblačno, uz djelomično razvedravanje kasno poslijepodne i navečer.
U Gorskoj Hrvatskoj oblačno, ali još uglavnom ujutro može pasti malo snijega. Uz slab vjetar temperatura zraka bit će između -2 i 2 °C. Na sjevernom Jadranu većinom sunčano, i dalje uz često jaku buru, podno Velebita s olujnim udarima, u noći i ujutro i orkanskim udarima, pa će more biti valovito, moguće i jače valovito. Temperatura zraka između 8 i 12 °C, ali će bura pojačavati osjet hladnoće.
Na srednjem Jadranu i u unutrašnjosti Dalmacije pretežno sunčano uz umjerenu i jaku buru, na udare i olujnu. Ujutro temperatura uglavnom između 5 i 10 °C, u unutrašnjosti oko 3 °C, a najviša dnevna između 10 i 15 °C.
Većinom sunčano bit će na blagdan i na jugu Hrvatske, uz umjerenu do jaku buru te najvišu temperaturu zraka između 13 i 15 °C."
"Sljedećih dana i na kopnu dosta sunčanih sati, ali ujutro valja računati na maglu, osobito u subotu. U nedjelju će zapuhati umjeren sjeverni i sjeverozapadni vjetar. Jutra postupno sve hladnija, a danju malo toplije.
Na Jadranu će prevladavati sunčano. Bura će u subotu oslabjeti, a u nedjelju ponovno prolazno pojačati. Temperatura zraka u postupnom padu, i ujutro i danju.", prognozirala je za HRT Dunja Plačko-Vršnak, dipl. ing. iz DHMZ-a.
Mnogobrojne pak lokalne meteorološke informacije o vremenu prošlih sati i dana u Hrvatskoj te prognoza za sljedeće dane mogu se svakodnevno naći i na teletekstu HRT-a. U internetskom Meteo kutku HRT-a vidljive su i kojekakve druge zanimljivosti iz svijeta meteorologije, primjerice:
Aktualna prognoza značajnog vremena i najviše dnevne temperature zraka vidljiva je i u emisijama:
Vrijeme Hrvatska - za 55 mjesta u Hrvatskoj,
Vrijeme Europa - za 44 europska grada i
Vrijeme svijet - za 33 veća grada u svijetu, koja se na HRT-u svakodnevno priprema u suradnji sa Svjetskom meteorološkom organizacijom.
A svakodnevno su dostupne i prognoze na engleskom jeziku i na španjolskom jeziku.
A vedrijem raspoloženju možda pridonesu METEO KARIKATURE i/ili METEO STRIP.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora